لاستیکهای ای پی دی ام

لاستیکهای ای پی دی ام

EPDM Rubber

 

 

مقدمه :

استفاده از لاستیکهای طبیعی دیرزمانی است که مورد استفاده بشر قرار گرفته است ولی تولید لاستیک های مصنوعی از طریق صنایع پتروشیمی باعث شد که نوع تازه ای از لاستیک مصنوعی وارد بازار شود که ضمن داشتن خواص لاستیک طبیعی ویژگیهایی دیگری هم داشته باشد که برتر از لاستیک طبیعی است و از آن برای ساخت تجهیزات صنعتی استفاده شود از جمله در ماشینری و دستگاههایی چون توربین و کمپرسور و پمپ و نظائر آن از این لاستیک های به شکل اورینگ و  واشر و بطورکلی نشت بند استفاده می شود . و اینجا در بانک ماشین آلات این لاستیکها در نشت بندی قطعات موتورهای دیزل مورد استفاده هستند یکی از کاربردهای آن همین اورینگ o- ring  دور لاینر موتور های ولوو   liner seal است که برای نشت بندی از لاستیک EPDM استفاده می شود .

این لاستیکها کاربردهای بسیار گسترده ای دارند از استفاده در کامیونها و وسایل نقلیه گرفته تا ماشینری و توربین و کمپرسور و پمپ و تا سطوح سالن های ورزشی و استخرهای شنا و سطوح ضد لغزش .

برای ما که منابع عظیمی از گاز داریم و یک واحد بزرگ تولید لاستیک مصنوعی هم در bipc ماهشهر داریم بسی جای تاسف است که بخواهیم یک اورینگ ساده از جنس EPDM را بخواهیم از ژاپن و.. سوئد وارد کنیم !

در اینجا سازنده سعی کرده است با برهان و دلیل بگوید که اگر چه همه چیز طبیعی و اوریجینالش خوب است ولی در این مورد یک استثناء هم وجود دارد که آنهم همین لاستیک مصنوعی ای پی دی ام است !

/ 0 نظر / 49 بازدید