FD-5-16

 

گزارش کار دوشنبه 8 آبان ماه 1396

امروز روی دو تا از لیفتراک ها کار کردیم :

FD-10-12    >>>> که قبلا آب رادیانتورش تعویض شده بود ولی بدلیل نشتی از جنت پائینی ... تمام آب و ضد یخی که ریخته بودیم خالی شده بود ! ( باید دقت کرد که بعد از تعویض آب خنک کننده همه جنت ها و اتصالات درست وصل شده باشند و نشتی نداشته باشند ) . این بار زنجیر بالا برنده بوم هم کاملا تمیزکاری شد ( این کار با استفاده از کاردک و مینی سنگ + کپ برس انجام می گیرد . کاری پر زحمت و آلاینده است ولی نتیجه خیلی عالی دارد . چون دیدن این دانه های زنجیز که از تمیزی برق می زنند و حرف Japan رو که روی تک تک آنها حک شده است بخوبی نمایان می شود لذت زیادی دارد.

FD-5-16   >>>>>> که چندی روزی است روی آن کار می کنیم زنجیرهای بالا برنده بوم رو هم کاملا تمیزکردیم که کاری بسیار وقت گیر و پر زحمت است ( در واقع این تاوان مسامحه کاری وبی توجهی است که در 27 سال گذشته نسبت به تعمیرو نگهداری این دستگاهها صورت گرفته است ! ( منتظر رسیدن جوهر نمک هستم تا شستشوی سیستم خنک کننده اون رو انجام بدم .

نکته

چندروزی است که دستگاه کارواش خرب شده و شیر ریگولاتورش نشتی میداد که معلوم شد اورینگش خرابه و بعد از تعویضش متوجه شدیم بازم نشتی میده که بعدا معلوم شد یه تکه سنگ ریز دوی خروجی اش گیر کرده و فشار بالا رفته و کل شیر رو به هوا پرتاب کرد که مجبور شدیم اونو عوض کنیم . هزینه ریگولاتورش 250 هزار تومن شد که پیمانکار باید بده و چقدر ناراحت بودن که میخوان این مبلغ ناچیز رو هزینه کنند ... وقتی صورت وضعیت های چند صد میلیونی رو میارن و پول های هنگفت می برن ناراحت نیستن ولی موقع هزینه کردن دستشون میلرزه !

اونم از وضعیت تعمیرو نگهداری دستگاهها که در بدترین شکل ممکن قرار داره ... واقعا این پیمانکارها بخصوص در صنایع نفت ... این صنعت رو دارن به باد میدن ...

...................محمد توکلی – 8 آبان ماه 1396 – ممکو

 

 

/ 0 نظر / 134 بازدید