ماشین ای وان –E-ONE-01

 

ماشین ای وان –E-ONE-01

علت مراجعه به تعمیرگاه  :

جک های هیدرولیک پله ماشین آتش نشانی نشتی روغن داشته است

در ورود به تعمیرگاه پله را تست کردیم . پلکان بطور کامل بیرون آورده شد و  معلوم شد که بعد از مدتی فشار روغن کم می شود و پلکان از ارتفاع خودش پائین تر می آید.

شرح کارهایی که بر روی دستگاه انجام شده است :

ولو های COUNTER BALANCE  باز کرده شده  پی از تعویض و سرویس O-RING و فنرهایش ( تعویض لوازم ) دستگاه مزبور زیر تست قرار گرفت و چون دوباره نشتی روغن داشته و افت فشار وجود داشت معلوم که مشکل از جک های هیدرولیک بلند کننده پلکان است ( جک کشاب ) . جک ها باز شدند وبرای تعمیر به اهواز ارسال شد و پس از تعمیر در محل خودش بسته شد .

مشکلی دیگری وجود داشت که وقتی پلکان را در حالت کاملاً باز بطور افقی روی زمین قرار می گرفت کمی متمایل به راست بود و که این می تواند دو علت داشته باشد یکی اینکه این اختلاف بخاطر واشری بود که در یکی از جک ها واشر نداشت ! ( چون تعمیرکاران قبلی واشر را جا نینداخته بودند !)

به همین جهت  دستور ساخت واشر مشابه با ضخامت حدود 5 میلی متر به کارگاه تراشکاری داده شد و واشر مزبور در محل خودش نصب گردید .

رگلاژ جک کشاب سمت راست با جک سمت چپ حدوداً 5 سانتی متر اختلاف تنظیم داشت . که این مورد هم برطرف شد اتصالات را باز کردیم ( سیم بکسل ها را باز کردیم چون به جک پیچ شده است ) بعد اندازه دقیق رگلاژ را انجام داده و آن را بستیم و مشکل حل شد .

میزان روغن هیدرولیکی را هم که کم شده بود جایگزین کردیم .

..............محمد توکلی – 1 خرداد ماه  1390 – کارگاه بانک ماشین آلات شرکت خوارزمی  پتروشیمی بندرامام - BIPC

 

/ 1 نظر / 18 بازدید

نگهداری،تعمیرات،طراحی بوژیهای حمل بارترافیکی