گزارش کار بیرون کشیدن و جا زدن تیوب بندل پولر مبدل 407 در واحد الفین

گزارش کار بیرون کشیدن و جا زدن  تیوب بندل پولر مبدل 407  در واحد الفین

 Extracting and installation of heat exchanger tube bundle - 407- OL- plant

 

نام مبدل : مبدل 407

شرح کار : بیرون آوردن و جا زدن تیوب بندل مبدل فوق

شروع کار : ساعت 8:30 صبح

ساعت خاتمه کار : 22

زمان یکشنبه 12 شهریورماه 1396

دستگاه تیوب بندل پولر به واحد اولفین منتقل شد و در ساعت 8:30 صبح در محل مستقر شدیم . در ابتدای کارمتوجه شدیم که لاین آب مربوط به کولینگ تاور از کنار مبدل رد شده و امکان متصل شدن دستگاه تیوب کش به مبدل را نمی داد

با هماهنگی با واحد بهره برداری اولفین اقدام به بریدن لوله کرده ( لوله از قسمت بالای ولو بریده شد ) تا  امکات اتصال دستگاه فراهم شد.

ضمنا به مسئولین واحد تذکر داده شد که در موارد مشابه تمهیداتی در نظر بگیرند که چنین مشکلاتی پیش نیاید.

با این حساب از ساعت 10 کار شروع شد ولی بدلیل نبودن Eye bolt  برای وصل کردن به تیوب بندل جهت بیرون کشیدن آن تا 18:30 کار متوقف ماند.

تا سرانجام با هماهنگی با کشیک تعمیرات خوارزمی  آی بولت مورد نظر تهیه شد( در صورتیکه این آی بولت ها باید توسط افراد واحد تهیه شوند و در اختیار ما قرار گیرند)

که بعد از فراهم شدن آی بلوت کار شروع شد و در عرض 20 دقیقه تیوب فوق از مبدل خارج شد و روی تریلر بارگیری شد و به محوطه ای در واحد آروماتیک فرستاده شد .

و تیوب جدید روی دستگاه تبول بندل پولر قرار داده شد و قرار شد بعد  از شام گسکت مربوط نصب شود ولی متاسفانه گسکت مورد نظر نصب نشد و کار به شب کشیده شد.

سپس بدلیل تاریکی تقاضای تامین روشنایی توسط پروژکتور شد که بدلیل ایمنی پروژکتور در فاصله دوری از مبدل نصب شد .

با وجود روشنایی کم تیول بندل را تا نیمه داخل مبدل فرستادیم . ضمن اینکه یکی دو ساعتی هم منتظر تعویض کرین شدیم ( چون مبدل 16 تن وزن دارد و با کرین 25 تن امکان انجام وجود نداشت . وبا کرین 50 تن تعویض شد )

و کار بالاخره به اتمام رسید

بعد از پایان کار با حضور  نفرات مکانیک ؛ صحت انجام کار تائید شد . و ما دستگاه را از مبدل جدا کردیم. ( بصورت چشمی و بدون استفاده از تراز این تائید انجام گرفت)

ولی بعد از نصب با هم سطح بودن تیوب بندل را با  تراز چک کردند

ولی روز بعد نفرات گفتند مقداری خطا در تراز کردن تیوب بندل وجود دارد که با فرستادن استاد کار از واحد بانک ماشین آلات و چرخاندن تیوب بندل مشکل در نهایت حل شد.

.............محمد توکلی – 14 شهریورماه 1396 – khbipc

 با تشکر از امیر حسین آقاجاری که زحمت انجام این کار و اپراتوری دستگاه را برعهده داشتند و این اطلاعات را در اختیار من قرار دادند.

  

/ 0 نظر / 74 بازدید