انتخاب دیزل ژنراتور مناسب :

انتخاب دیزل ژنراتور مناسب :

 اطلاعاتی درمورد بهترین دیزل ژنراتور خارجی وایرانی

 

 

اولین گام برای سفارش خرید دیزل ژنراتور این است که میزان کیلوات مصرفی را که می خواهیم معین کنیم مثلا بگوئیم که می خواهیم یک دیزل ژنراتور 50 kw یا 75kva لازم داریم این همه ترین مشخصه خرید دیزل ژنراتور است . بعد نوبت به نوع و مارک آن می رشد .

موضوع دیگر این است که ژنراتور آن از چه مارکی باشد و کوپل آن در ایران صورت گرفته باشد یا خارج ؟ چون قیمت اش هم می تواند متفاوت باشد معمولا دیزلهای کوپل داخل تا 10 درصد نسبت به موارد خارجی ارزانتر هستند .

 جالب است که بتازگی دیزل ژنراتورهای گازسوز هم به بازار آمده اند که از جهتی با صرفه تر و تمیز تر هم هستند

اما نام های تجارتی = برندهای = brand معروفی در دنیا وجود دارند که ممکن است ساخت آلمان آمریکا و یا ژاپن باشند :

 

Caterpillar                              (USA) = کاترپیلار آمریکا

Cummins                                (USA)= کمینز آمریکا

Deutz                            (Germany)= دویتز آلمان

Guascor                              (Spain)= گاسکور اسپانیا

MAN                             (Germany)= مان آلمان

MTU                             (Germany)= ام تی یو آلمان – این همان دیزل ژنراتوری است که دو دستگاه 20 سیلندر آن که حدود 5 مگاوات برق تولید می کنند در پتروشیمی اروند برای سل روم های واحد CA توسط آلمانی های نصب شده است .

MWM                           (Germany)= ام وی ام آلمان

Perkins                           (England) = پرکینز انگلستان

SWEDEN                     VOLVO= ولوو سوئد

 

لازم به تذکر است که در این میان محصولات Guascor و Volvo و MTU  و MAN کماکان در کشورهای اصلی خودشان تولید می شوند و بقیه به اصطلاح مشترک هستند و طبق معمول  در چین تولید می شوند .در بین  مارک های  یاد شده  Guascor  با دور 1500 با حدود 50,000 ساعت بالاترین طول عمر را دارد .

شرکت گسترش نیروگاههای دیزلی ویسمن، در حوزه فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور و موتور ژنراتور گاز سوز  تولیدی شرکت های Cumminspower انگلستان و  Elcos ایتالیا و Waukesha امریکا،  Guascor اسپانیا، فعالیت دارد.
این شرکت زیر مجموعه شرکت پارسیان تابلو تجهیز محسوب می شود که خود تولید کننده تابلوهای برق صنعتی است و در سال 85 با هدف ارائه خدمات تخصصی در بخش ماشین های دیزل ژنراتور و موتور ژنراتور های گاز سوز تاسیس و در زمینه ارائه خدمات فنی و مهندسی برق و قدرت فعالیت دارد.
شرکت گسترش نیروگاه های دیزلی ویسمن، با آگاهی کامل از نقش و اهمیت منابع برق و قدرت در اقتصاد یک کشور، و نیاز به تداوم و تامین مستمر جریان برق در مراکز صنعتی و تجاری، با فعالیت در زمینه تامین و عرضه دیزل ژنراتور و موتور ژنراتورهای تولیدی شرکت های
Cummins power انگلستان و Elcos ایتالیا و Waukesha آمریکا، Guascor اسپانیا، که دارای قدرت بالا و کیفیت قابل توجه در صنعت تولید دیزل ژنراتور و موتور ژنراتورهای گاز سوز هستند، گام های ارزشمندی را در خدمت به صنایع گوناگون کشور برداشته است.

 

 

در مورد قیمت هم پیشنهاد می شود که اگر دنبال جنس ارزان هستی ، کامینز ساخت چین بد نیست .

در ضمن دیزلهای ساخت ایران هم اگر از شرکت های معتبر و نام نشان دارد باشند بد نیستند .

http://image.made-in-china.com/2f0j00VBMtsgzhAeoj/Cummins-Marine-Diesel-Generator-200kw-250KVA.jpg

 

 

...................نوشته : محمد توکلی – 13 اردیبهشت ماه 1390 - BIPC

http://www.raad-eng.com/

http://www.visman.ir

/ 0 نظر / 69 بازدید