چگونگی استخدام و کار تکنسین های مکانیک :

 

Tuesday, November 25, 2008

 

چگونگی استخدام و کار تکنسین های مکانیک :

 

تقاضا و معرفی شغلی

 

·        برای استخدام درصنایع پتروشیمی باید با داشتن مدارک مورد نیاز در یکی از آزمونهای بخش های مختلفی که اعلام نیاز می کنند شرکت کنید اگر در آزمون قبول شوید متعاقب آن باید مصحبه فنی را هم انجام دهید تا گزینش علمی صورت گیرد و این غیز از گزینش اخلاقی و دینی است که از آن هم باید عبور کنید . بعد از عبور از این مراحل ابتدا به مدت دو سال باید دوره کاراموزی را در یکی از واحدهای عملیاتی طی کنید و سپس بعنوان کارمندی قراردادی  مشغول کار شوید که بعدا پیمانی و سپس رسمی خواهید شد

·        وظادف و مسئولیتهای شغلی : تکنسین مکانیک وظیفه اش سرپرستی استادکاران و نیز نظارت بر کار آنها ست و رفع مشکلات فنی و تکنیکی آنان است . در این زمینه لازم است اسناد و مدارک دستگاهها را مطالعه کرده و جهت راهنمایی استادکاران و کارگران فنی اقدام کند .

·        بدلیل حضور در سایت ، تکنسین های مکانیک باید توانایی لازم برای کارهای فنی را داشته باشند . ضمنا باید از ذهنی خلاق و دقیق بهره مکند باشند تا بتوانند مشکلات تعمیراتی و گره هایی مکانیکی را که وجود دارد باز کنند .

·         مدارک تحصیلی و دوره های اموزشی ضرورری برای احراز این شغل : تکنسین مکانیک باید حداقل دارای مردک کاردانی در یکی از رشته فنی مکانیک و یا ماشین افزار باشد . با این وجود لازم است گاهی دوره های خاصی را هم طی کند و این غیر از دوره کار
آموزی است که عملا در سایت های واقعی مشغول یادگیری دانسته های خود است .

·        شرایط محیط کار و استخدام : به هنگام استخدام هر تکنسین تعهدنامه ای را پر می کند که طبق آن باید در محلی که شرکت برایش تعیین کرده است کار کند این کار ممکن است بصورت روزکار یا نوبتکاری ( شیفت ) باشد یا حتی لازم باشد که پس از پایان وقت اداری برای ادامه کار در شرکت بماند .

·        حقوق و مزایا و شرایط ارتقاء به مدارج شغلی بالاتر : برای کسانی که در منطقه جنوب کار می کنند حق بدی آب و هوا در نظر گرفته شده است ضمنا مبلغی هم بر اساس مسافت بین خانه تا کارخانه به عنوان حق راه پرداخت می شود . کسانی که نوبتکاری = شیفت هستند هم مبلغی حدود 20% حقوق را بعنوان حق شیفت دریافت می کنند که برای شبکارهای دائم این مبلغ حدود 40 % است .

·        امکان طی مدارج بالاتر : هر چند بطور بالقوه امکان ارتقاء رتبه و رفتن به مرتبه مهندسی برای همه تکنسین ها وجود دارد اما عملا برنامه ای توسط شرکت برای این کار درنظر گرفته نشده است قبلا دوره هایی برگزار شد و عده ای مدرک کاردانی و کارشناسی گرفتند ولی این مرحله موقتی بود و ادامه پیدا نکرد . ولی کارکنان و تکنسین ها در طی سالهای کاری بر اساس شایستگی هایی که به آنها تعلق می گیرد گرید = درجه و رتبه کاری دریافت می کنند و نیز هر تکنسین در جایی که کار می کند یا نمودار یا چارت سازمانی دارد که روی همان نمودار انجام وظیفه کرده و بر طبق آن نیز حقوق و مزایا می گیرد .

 

...........................نوشته ک محمد توکلی – 5 آذرماه 1387 – ماهشهر – BIPC

 

http://memcofilm.persianblog.ir/archive/

 

/ 0 نظر / 99 بازدید