استفاده از گازوئیل زیر 500 پی پی ام گوگرد در فیجی

استفاده از گازوئیل زیر 500 پی پی ام گوگرد در فیجی :

بنزین بدون سرب

UNLEADED PETROL

سوخت ماشین در موتوراحتراق داخلی آن مورد استفاده قرار میگیرد میزان کیفیت این بنزین را با عدد اکتان , میزان خلوص بنزین پالایش آن و راندمان حرارتی آن می سنجند . ادر حال حاضر بنزین با اکتان 90 توسط شرکت توتال تولید می شود ( عددی که نشان دهنده مقاومت سوخت در برابر احتراق خود بخودی است ) ULP بنزین و موگاس = بنزین موتور motor gasoline . را نامگذاری کرده است . این سوخت عموماً برای خودروهای سواری و کامیون های سبک در موتورهای چهارزمانه 4stroke engines قایق های و موتورسیکلت ها مورد استفاده است .

گازوئیل با گوگرد 500 پی پی ام

GAS OIL 500 PPM – GO 500PM

کم بودن میزان گوگرد Lower Sulphur content در جزایرفیجی زیر 500 پی پی ام است * و فوائد این وضع برای فیجی  پاکی هوا طولانی شدن عمر موتور , کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری وامکان  استفاده از خودروهای مدل بالا در فیجی است . چون اغلب خودروها ؛ کامیون ها و ژنراتورهای برق در فیجی با موتور دیزل کار می کنند .
The benefits are cleaner environment for Fiji, longer engine life, reduction of maintenance cost and better models of vehicles imported into Fiji. Mostly used in cars, trucks, bus & power generation.  

*  یعنی ما حتی از جزایر فیجی عقب مانده تر هستیم که جدیدترین پالایشگاه ما هم بالای700 پی پی ام گوگرد دارد بقیه پالایشگاهها بالای 1500 پی پی ام است ! و معلوم است که با این گازوئیل بی کیفیت وضعیت آلودگی هوا و گاز دی اکسید گوگرد معلوم است .

....................محمد توکلی – 6 تیرماه 1390 – خوارزمی - BIPC

منبع :

http://www.total.com.fj/Pages/fiji.nsf/VS_OPM/5FAB970759E3B2A1C12577EE002E8334?OpenDocument

 

/ 0 نظر / 28 بازدید