پيام كوئيچي تادانو رئيس شركت تادانو

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />Monday, September 12, 2005

Message From the President

 پيام كوئيچي تادانو رئيس شركت تادانو


Koichi Tadano, President
<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /><?xml:namespace prefix = w ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:word" /> مقدمه :

داستان و سرگذشت شركت تادانو كه از شركت هاي پيشرو در ساخت ماشين آلات هيدروليك و كرين مي باشد شبيه داستان بسياري از شركت هاي  ديگر ژاپني مشابه آن  مانند هوندا و تويوتا ، ميتسوبيشي و نظاير آن است كه ابتدا با سرمايه اي اندك وبصورت گمنام در گوشه اي دورافتاده شروع بكار كرده اند و اكنون در اين عصر جهاني شدن و رقابت هاي نفس گيري كه بخصوص در زمينه فن آوري و صنعت وجود دارد نه تنها توانسته اند اعتبار و شهرت خود را حفظ كنند بلكه با شدت بخشيدن به امرتحقيق و توسعه و تطابق خود با شرايط محيطي ، باز هم پيروز از ميدان بدر آيند واين در حالي است كه بسياري از مدعيان اين كار حتي در كشورهاي صنعتي از گردونه رقابت خارج شده اند .

 روشي كه آنها در كارهايشان پيش گرفته اند و سخت كوشي و تلاش خستگي ناپذيري كه از خود نشان مي دهند بدون اينكه ذره اي ياس و نوميدي را به خود راه دهند به واقع بايد سرمشق و الگوي ما در كارهايمان باشد .و فرقي هم نمي كند كه اين كار ساخت كرين ها هيدروليك باشد يا خودرو و اتومبيل و يا لوازم خانگي . مهم اين است كه بايد در عرصه بين اللملي حرفي براي گفتن داشته باشيم و فن آوري و توليدي كه بتواند براي ما سود آورد باشد و براي مردم خودمان و ساير ملل مفيد واقع شود .

 شايد همين ديد گسترده و جهاني و تلاش مستمر كوئيچي تادانو و همكاران او بوده است كه اين دستاوردهاي بزرگ را براي او به ارمغان اورده است كه بتواند حتي در آلمان كه قطب تكنولوژي دنياست و آمريكا كه سرآمد قدرت و ثروت و فن آوري است  محصولات خود را بفروش برساند !

 

داستان تادانو در واقع داستان كرين هاي هيدروليك در ژاپن  است . تاسيس شركت در سال 1948 بوده است هنگلاميكه تادانو به صورت شركتي كوچك و ناشناخته در شيكوكو بود . در گوشه اي  دور افتاده از سرزمين ژاپن .  شركت تادانو بتدريج رشد كرد و اكنون بصورت يكي از شركت هاي  برتر در ساخت كرين در دنيا و پيشرو اين صنعت در ژاپن است .

از همان ابتدا ، خطي مشي تادانو بر اساس ارائه دستگاههايي با كيفيت بالا بوده  كه بتواند پاسخگوي نيازهاي موجود در جامعه باشد . اعتقاد ما بر اين است كه ماشينها براي خدمت به مردم ساخته شده اند و محصولات ما نه تنها بايد باعث سوددهي براي شركت ما شود  بلكه بايد بتواند براي جامعه و محيطي كه ما همه در ان سهيم هستيم  مفيد واقع شود

. ما در بسياري از جبهه هاي فن آوري كرين هاي هيدروليك همين ايده را دنبال مي كنيم  . نتيجه اينكه محصولات ما بطور مستمر شاهد بهتر شدن در بازار جهاني بوده اند و همين باعث كسب اعتبار جهاني براي تادانو شده است كه براي بيش از نيم قرن در زمينه كيفيت بي رقيب باشد .

در نگاه به آينده ، تادانو همچنان در پي جلب اعتماد و رضايت مشتريان خود در سطح جهاني است و اين كار را از طريق FAUN GmbH   نماينده آلماني شركت در اروپا مي باشد و شركاي محلي فروش محصولات در ايالات متحده و آسيا است انجام مي دهد .

از زمانيكه  ما تحقيق و توسعه را در زمينه هاي كاري شدت بخشيده ايم ميزان تنوع  مصولات را با توجه مسائل زيست بومي و ديگر زمينه هاي وابسته هم گسترش داده ايم .  ما با شجاعت به سمت رفتن به طرف جهاني شدن پيش رفته ايم تا بتوانيم با جلب اعتماد ، مشاركت مهم تري را در  جامعه جهاني داشته باشيم .

 

..................................................................... محمد توكلي 21 شهريورماه 1384 ماهشهر BIPC

منبع :

http://www.tadano.co.jp/ihq/info/index.htm

 

 

/ 0 نظر / 14 بازدید