دستگاه روانکاری ( گریسکاری ) سیک بکسل های کرین

 

دستگاه روانکاری ( گریسکاری ) سیک بکسل های کرین

Grease Safe Wire Rope Lubricator

مقدمه :

 

سیم بکسل هایی که در کرین ها مورد استفاده است مثل هر سیم بکسل دیگری نیاز به تعمیر و نگهداری دارد در این مورد م روانکاری حرف اول را می زند . بویژه در منطقه بد آب و هوایی چون ماهشهر و نیز در محیط خورنده و آلوده پتروشیمی بندرامام BIPC اهمیت روانکاری و گریسکاری سیم بکسل ها صد چندان می شود .

متاسفانه ماشین آلاتی که ما داریم که فقط یک قلم آن شامل 60 دستگاه کرین است متاسفانه تعمیر و نگهداری خیلی خوبی ندارند در این میان اساساً توجهی به روانکاری و گریس کاری وایرها و سیم بکسل ها  نمی شود و یا نهایتا به روشهای سنتی و ساده گریس را روی سیم فولادی می مالند !

ولی دستگاه گریس کاری نیمه خودکار که از روی مشابه آمریکایی آن توسط شرکت حامی ماشین ساخته شده است این امکان را فراهم کرده است که گریسکاری سیم بکسل ها با فشار بالا و به روشی نیمه خودکار در مدت زمان اندکی انجام گیرد .

ناگفته پیداست که گریسکاری سیم بکسل ها علاوه براینکه از سایش آنها جلوگیری می کند و به عمرشان اضافه می کند کارکرد دستگاه را هم بهتر کرد و در نهایت به صرفه است .

قیمت دستگاه چیزی حدود 17 میلیون است که با توجه به حجم ماشین هایی که ما داریم و اهمیت گریسکاری ، مبلغ زیادی نیست ... ضمن اینک مشابه آمریکایی آن سه برابر این مبلغ قیمت دارد .

استفاده از این دستگاه علاوه بر بهتر کردن عملکرد ماشین های ما کمکی است به طراحان و سازندگان جوان ایرانی که در این عرصه ها گام برداشته اند و من در همین جا از زحمات آنان قدردانی می کنم .

مطلب زیر خلاصه ای است از طریقه کار دستگاه که مستقیما از منیع آمریکایی آن ترجمه شده است.

 

دستگاه گریسکاری ایمن سیم بکسل : یک دستگاه نیمه خودکار برای گریسکاری سیم بکسل هاست .

 

Grease Safe Wire Rope Lubricator - Semi automatic Lubrication equipment for steel wire ropes (cables).

گریسکاری سیم بکسل ها همیشه کاری وقت گیر بوده  کثیف و غیر موثر بوده است . بخشی از این غیر موثر بودن به این دلیل است که گریسی که دستی مالیده می شود بطور موثر بدرون سیم نفوذ نمی کند .

Wire Rope lubrication allways has been a time consuming, dirty and unefficient job. But most of all unreliable because the fact that manual greasing has no penetrating effective lubrication as a result .

دستگاه گریسکاری سیم بکسل به گونه ای طراحی شده است که به شکلی مطمئن گریس را با فشار زیاد به عمق رشته های فولادی می فرستد این کار به روشی نیمه اتوماتیک انجام می شود به این ترتیب که سیم بکسل درون یک محفظه ای که با گریس تغذیه می شود حرکت می کند و به این ترتیب لازم نیست که سیم بکسل را از روی دستگاه باز کنیم

The Wire Rope Lubricator is designed to lubricate steel ropes in a reliable manner , deep into the strings under high pressure. This is done in a semi-automatic way , whereas the ropes passes trough the grease applicator which is fixed. The ropes do not to be dismounted from the installations. Using the Wire Rope Lubricator , the life of the ropes as well as of the rope equipment is extended.  

http://www.lubretec.com/renderimage/Viper%20open.jpg.aspx?ID=592cf661-80f0-4f3d-b3b8-9d9c57b4241e&Height=175

http://www.lubeng.com/le/img/newsletter/Viper%20Seal.jpg

 

............  مقدمه وترجمه از محمد توکلی 15 اردیبهشت ماه 1394 -  BIPC خوارزمی بانک ماشین آلات

منابع :

http://www.lubretec.com/en/group/grease-safe-wire-rope-lubricator.arcx

http://www.lubeng.com/le/Newsletter/LE_Newsletter_Nov_Dec_2011_Posted.asp

 

/ 0 نظر / 220 بازدید