کرین های زمینهای ناهموار

کرین های زمینهای ناهموار

Rough Terrain Crane

 

From RitchieWiki

 (Redirected from Rough terrain crane)

Related Categories: Construction Equipment, Lifting and Material Handling Equipment

Rough Terrain Crane

نمونه ای از کرین های زمخت ( مخصوص زمینهای ناهموار ) ساخت شرکت تادانو

 

مقدمه :

تصور انجام کارهای ساخت وساز بدون استفاده از کرین غیرممکن است و این تنها بخشی از کاربردهایی است که کرین ها دارند چون هر جا نیاز به جابجایی اجسام باشد از بارانداز بنادر گرفته تا پروژه های صنعتی و ساختمانی و تا کارهای تعمیراتی همه و همه برای انجام کار به کرین نیاز دارند در این میان ابداع کرین های مخصوص زمینهای ناهموار که با نام اختصاری RT نامیده می شوند کاربرد گسترده ای دارد چون این کرین ها ضمن اینکه سریع هستند و قدرت مانور و جابجایی بالایی دارند در عین حال براحتی می توان آن ها را در زمین های ناهموار و غیر مسطح مورد استفاده قرا ر داد .

ئرواقع خصوصیت کرین های شهری و کرین های زنجیری را یکجا با هم دارند

 در این میان آمریکا و بخصوص ژاپنی های سهم عمده ای در به تکامل رساندن این نوع کرین ها داشته اند و بی جهت نیست که هم اکنون کرین های ساخت شرکت تادانو یکی از بهترین نمونه های کرین های RT در دنیاست .

اینجا در بانک ماشین آلات و در BIPC  ما به وفور از این کرین ها استفاده می کنیم تنها ایرادی که الان وجود دارد این است که عمر مفید این کارها که مربوط به اوایل دهه 1990  هستند به پایان رسیده است وباید هر چه سریع تر آنها را با کرین های مشابه ژاپنی جایگزین نمود .

چون کار کردن با کرین های فرسوده برای شرکتی که یک ساعت وقفه در تولید آن باعث بروز خسارت میلیارد تومانی می شود جایز نیست !

کرین های زمینهای ناهموار زیر مجموعه ای از کرین های هیدرولیک هستند این کرین های چرخهای لاستیکی دارند و به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند در جاده های بیرون شهرoff-road و زمینهای غیر صاف و نامسطح بخوبی کار کنند .

 

طراحی این کرین های طوری صورت گرفته است که قادرند در حین حرکت هم بارهای کوچک  را جابجا نمایند و برای ساخت پلها و ساختمانها و کارکردن در شرکت های تولید برق و پتروشیمی و پالایشگاهها و نیز پروژه های با مقیاس بزرگ مناسب هستند

 

 

A rough terrain crane is subclass of a hydrauliccrane. As a self-propelled crane mounted on an undercarriage with four rubber tires, rough terrain cranes are specifically designed to operate on off-road and rough applications and surfaces.

Designed specifically for pick-and-carry operations, the rough terrain crane is used for building bridges, operations in power and chemical plants and refineries and for large-scale construction projects.

History

تاریخچه ساخت کرین های ناهموار

The First Rough Terrain Crane

اولین نمونه از این کرین درشرکت گروو در سال 1959 1959 Grove ساخته شد این کرین کاربردی چندگانه داشت و برای کارهای ساخت و ساز مورد استفاده بود . لاستیک های مستحکم آن این امکان را فراهم می کرد که بتواند روی هر نوع زمین ناهمواری حرکت نماید و حتی در حالت حرکت بتواند بارهای کوچک را جابجا نماید ( یعنی بدون اینکه جک های آن باز شده باشد ) و این کرین ها مورد استفاده بود تا دهه 1970 که شرکت :

 مدل سوپر آر تی 1650four-axle Super-RT 1650 with 135-ton  چهار محور وبا ظرفیت 135 تن را که می توانست بار را تا ارتفاع 82.5 متر ( 270 فوت ) بالا ببرد طراحی و روانه بازار کرد .

Success in the '70s

 موفقیت در دهه 1970

در میانه دهه 70 استفاده از کرین های زمینهای ناهموار رواج بیشتری نسبت به کرین های با بوم خشک پیدا کردند . برای اولین بار این نوع کرین ها در بازارهای  ایالات متحده و ژاپن پدیدار شدند و در سایت های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفتند .

The machine’s all-wheel drive and steering made them highly maneuverable and stable carriers for lifting and carrying substantial loads.[2]

.................ترجمه از محمد توکلی – 18 اردیبهشت ماه 1390 - BIPC

 

1981 Link-Belt HSP8040 Rough Terrain Crane

The Crane's Disadvantages

معایب کرین

/ 0 نظر / 59 بازدید