لزوم از رده خارج کردن ماشین آلات فرسوده

 لزوم از رده خارج کردن ماشین آلات فرسوده و نوسازی ناوگان حمل و نقل سنگین

در پتروشیمی بندرامام = BIPC

  همانگونه که قبلاً هم چندین بار این موضوع را مطرح کرده ام  نظر به اینکه عمر متوسط اغلب ماشین آلات موجود در بانک ماشین آلات و حمل و نقل سنگین بالای 20 سال است و با توجه به اینکه شرایط نگهداری و تعمیر این دستگاهها طی این سالها آنگونه که باید مطلوب نبوده است  و نیزبا دبر نظر گرفتن  شرایط آب و هوایی منطقه و بخصوص محیط پتروشیمی که  باعث شده است این دستگاهها دچار  پوسیدگی و فرسودگی شدیدی شوند ؛

 استفاده از این ماشین آلات مقرون به صرفه نیست چون علاوه بر اینکه حجم زیادی کار تعمیراتی به تعمیرگاه سنگین و بانک ماشین آلات تحمیل می کند این دستگاهها قابلیت اطمینان لازم برای کار در سایت های حساس پتروشیمی را هم ندارند .

لذا توصیه اکید می شود که ماشین آلات مزبور را از سرویس خارج کرده و آنها را با ماشینهای جدید و مطابق به دانش روز دنیا را وارد کنند .

برای این کار می توان ماشینهای فعلی را از طریق مزایده به فروش رساند و با پول حاصل از آن و نیز تخصیص مقداری بودجه ماشین های جدید را خریداری نمود . مضاف بر اینکه اگر بودجه مستقلی برای خرید ماشین آلات در نظر گرفته شود حتی اگر روی پول حاصل ازفروش ماشین آلات کهنه هم حساب نکنیم باز در میان مدت به نفع شرکت است چون هزینه های تعمیراتی این دستگاهها بسیار سنگین است . ضمن اینکه روند این کارهای تعمیراتی پایانی هم ندارد .

.......محمد توکلی – اردیبهشت ماه 1390 –

 Mohammad Tavakoli - BIPC- APC= kharazmi petrochemical company-   Machinery bank

/ 0 نظر / 12 بازدید