لزوم نوسازی ناوگان بانک ماشین آلات

 لزوم نوسازی ناوگان بانک ماشین آلات

بانک ماشین آلات خوارزمی با در اختیار داشتن انواع کرین ها و تریلر و کامیون و لودر و بیل و بطور کلی ماشین آلات سنگین نفش مهمی را در انجام تعمیرو نگهداری واحدهای و نیز جابجایی و حمل و نقل دارد . با توجه به نیاز شدید به این ماشنی آلات در مواقع تعمیرات اساسی overhaul و نیز به هنگام از کارافتادن های غیر مترقبه واحدهای تولید shut down   , حساسیت سالم بودن و در سرویس قرار داشتن این تجهیزات بیشتر نمایان می شود

 متاسفانه تقریبا تمامی ماشین آلات موجود اعم از ژاپنی و ساخت داخل ؛ عمری بیش از 24 سال دارند و این تجهیزات سالهاست که از رده خارج هستند و تمامی ماشین آلات موجود در بانک باید از رده خارج شده و با دستگاههای نو جایگزین شوند .واقعاً در شاًن و مرتبه شرکت پتروشیمی بندرامام بعنوان بزرگترین واحد پتروشیمی کشور و یکی از مراکز مهم صنعتی ایران نیست که با مشتی ماشین آلات فرسوده و از رده خارج به کار خود ادامه دهد و ادامه استفاده از این ماشین آلات  به دلایل زیر پذیرفته و به صلاح  نیست :

1-      مقرون به صرفه نبودن : ماشین آلات بدلیل عمر طولانی فرسوده شده اند و تعمیرات آنها مقرون به صرفه نیست . چون اگر هزینه تمعیر و نگهداری این ماشین و دفعات مراجعه آنها به تعمیرگاه سنگین را محاسبه کنیم متوجه این موضوع خواهیم شد .

2-      قابلیت اطمینان پائین : ماشین هایی که الان در حال انجام کار هستند بدلیل فرسودگی , میزان خرابی های آنها بیشتر از حد معمول است و این قابلیت اطمینان reliability  این ماشین ها را پائین می آورد . اگر به هنگام تعمیرات اضطراری و یا حتی یک تعمیر معمولی این دستگاهها از کار بیفتند در روند تعمیر واحدها وقفه ایجاد می شود و ضرری که بخاطر توقف تولید به شرکت وارد می شود دهها و شاید صدها برابر پولی است که برای خرید ماشین آلات نو باید هزینه شود !

3-      تعمیرات مداوم و بی پایان : میزان کارهای تعمیراتی به کارگاه تعمیرات سنگین بسیار زیاد است وماشین آلان سنگین بدلیل فرسوده بودن بطور مدام به تعمیرگاه رفت و آمد می کنند که خود همین موضوع بودجه ای زیادی را به شرکت تحمیل می کند چرا که پیمانکار هزینه های تعمیر ماشین آلات را به تمام و کمال از شرکت می گیرد .

 

در حال حاضر انبوهی از ماشین آلات قراضه و فرسوده در محوطه کارگاه و تعمیرگاه بانک ماشین آلات وجود دارد که باید در اسرع وقت سامان دهی شوند و محوطه کارگاه از این تجیهزات اضافی پاکسازی شود  :

1-      ماشین آلاتی که قابل بازسازی هستند بازی شده و ازطریق مزایده به فروش برسند

2-      ماشین آلاتی که غیر قابل بازسازی هستند هم جمع آوری و آنها هم از طریق مزایده بفروش برسند .

3-      ضمنا حجم زیادی قطعات فرسوده ماشین آلات از قبیل دینام و استارت و پمپ انژکتور و ... در انبار داغی کارگاه وجود دارد که اینها هم باید بکار شرکت نمی آیند ولی دربیرون از شرکت می توانند خریدار داشته باشند .

 

نظر نهایی اینجانب این است که :

1-      اولاً با توجه به نیازهای واحدها فهرستی از کرین ها و کامیون ها و تریلی ولودر و نظائر آن  با ظرفیت های مختلف تهیه شود و از سفارش خرید آنها داده شود و در این مورد لازم است کار کارشناسی انجام گیرد تا بهترین گزینه ممکن انتخاب شود

2-       سپس  مجموعه ماشین آلات  موجود در بانک فهرست شوند و از طریق مزایده عمومی بفروش برسد .

3-       با پول حاصل ازفروش این ماشین های فرسوده  و نیز تخصیص بودجه ای کافی ؛  برای خرید ماشین آلات جدید اقدام شود .

 

اگر این کار صورت گیرد بطور قطع برای چندین سال از بابت تعمیرو نگهداری این ماشین آلات مشکلی نخواهیم داشت و این دستگاهها جز برای سرویس های  دوره ای  ( مثل تعویض روغن و فیلتر ... ) به کارگاه مراجعه نخواهند کرد هزینه های سنگین تعمیر و نگهداری به حداقل ممکن کاهش پیدا خواهد کرد  و بهره وری آنها هم بالاتر خواهد رفت در مجموع این اقدام از همه جهت به نفع شرکت تمام خواهد شد .

 

............4 آذرماه 1392 – تعمیرگاه بانک ماشین آلات خوارزمی- محمد توکلی

/ 2 نظر / 61 بازدید
تينا

دنبال موزیک خوب میگردی ؟ از موزیک های ضعیف خسته شدی ؟ پس هر چه سریــعتر به آدرس سایت برو و در سایت عضو شو امتحانش مجانیه مزایای وی آی پی مـــوزیکـــ استفاده از VPN رایگان کریو با سرعت فوق العاده بالا برای اعضای سایت •دانلود با سریعترین سرعت ممکن توسط سرور های پر قدرت وی آی پی موزیک •دانلود بهترین و جدیدترین موسیقی های منتشر شده •پوشش تمام سلیقه ها و سبک های موسیقی (Pop,Rock,Rap,Metal,classic,sonati,…) •آپدیت لحظه ای سایت . حتما سایت را به دوستان خود نیز معرفی نمایید تا دیگران هم از امکانات بی نظیر سایت بهره ببرند برای استفاده از کریو رایگان باید در سایت عضو شده سپس بر روی عکس زرد رنگ (VPN Free) در صفحه ی اصلی کلیک نمایید و از کریو رایگان لذت ببرید با وی آی پی موزیک دیگر نیازی به خرید وی پی ان های گران قیمت نیست

*ღ*مرد احساسی*ღ*

دختر بچه : دوسِت دارم پسر بچه : مثل آدم بزرگا؟! دختر بچه : نـــــــه ... راستـــــــکی ..! سلام خسته نباشید....لطفا ب منم سر بزنید