بانک ماشین آلات پتروشیمی بندر امام


ماشین صبح ها خیلی بد روشن میشه

 

 

ماشین صبح ها خیلی بد روشن میشه

و هرچی هوا سردتر باشه این بد روشن شدن بیشتره و با لرزش همراه

چهارشنبه، ٢۶ آبان ۱۳٩۵  - ۵:٢۴ ‎ق.ظ

علت کم شدن آب رادیاتور ماشین

سلام.مطلب شما خیلی دقیق بود.من یک پراید 84 خریدم دو سال پیش.یه کم آب کم میکرد اما مشکل من اینه که فقط صبح ها خیلی بد روشن میشه و هرچی هوا سردتر باشه این بد روشن شدن بیشتره.با لرزش زیاد روشن میشه و گاهی به محض روشن شدن خاموش میشه و باید گاز رو نگهدارم تا روشن بمونه و هی دور موتور بالا و پایین میره گاز میخوره و ول میکنه البته برای ده ثانیه انگار ساسات نمیکنه.این مشکل رو هیچکس نتونست بفهمه اما یک ماه اخیر دیدم از اگزوز حتی در حالت گرم البته نه همیشه آب زیادی میپاچه بیرون تا سه متر هم میره.میشه باهاش خیابونو شست.

بهرحال آب و روغن قاطی نکردم.تو همه سایتها گشته بودم و مکانیکای زیادی هم نشون داده بودم در مورد مشکل روشن شدنش ولی فقط تو مطلب شما بود که خوندم واشر بخار رد میده به سر شمع و بعدش لابد خشک میشه که خوب میشه.البته اینم بگم وقتی در طول روز بد کار میکنه موقع گاز دادن ریپ میزنه و دور موتور یه لحظه میره پایین و بعد میره بالا.که چندبار بدون خاموش کردن سوییچ رو باز و بسته میکنم و همزمان گاز میدم درست میشه و قشنگ گاز میخوره.علت این چیه دوست عزیز؟ممنون از بزرگواری و شکیباییتون.مرسی. نویسنده:

ایمان

 پاسخ:

همیشه خرابی واشر سرسیلندر منجر به قاطی کردن آب و روغن نمیشه گاهی هم آب وارد سیلندر میشه که نتیجه اش همین چیزهاییه که شما گفتین و وقتی ماشین گرم می شه و موتور داغه این آب تبخیر میشه و زیاد اشکال ایجاد نمی کنه ولی در ابتدای روشن کردن که ماشین سرده ماشین ریپ میزنه و خوب کار نمی کنه .... خوشحال میشم در این مشکل به شما کمک کنم باز کردن سر سیلندر بعداز سه چهار سال عادیه ماشین شما که 11 ساله است

یه مکانیک خوب و ماهر می تونه این کار رو چند ساعته برات انجام بده

پاسخ به نظر همیشه خرابی واشر سرسیلندر منجر به قاطی کردن آب و روغن نمیشه گاهی هم آب وارد سیلندر میشه که نتیجه اش همین چیزهاییه که شما گفتین و وقتی ماشین گرم می شه و موتور داغه این آب تبخیر میشه و زیاد اشکال ایجاد نمی کنه ولی در ابتدای روشن کردن که ماشین سرده ماشین ریپ میزنه و خوب کار نمی کنه .... خوشحال میشم در این مشکل به شما کمک کنم

باز کردن سر سیلندر بعداز سه چهار سال عادیه ماشین شما که 11 ساله است

یه مکانیک خوب و ماهر می تونه این کار رو چند ساعته برات انجام بده 

ببین ایمان کم کردن آب ماشین علت اصلیش نشتی آبه که گاهی این نشتی بیرونیه و با چشم دیده میشه که برطرف کردنش خیلی مشکل نیست ولی گاهی نشتی قابل تشخیص نیست مثه نشتی ناشی از خرابی واشر سرسیلندر و بخاطر همینه که مکانیک های کم تجربه نمی تونن اونو حدس بزنن ... چون این نشتی میره تو سیلندر و در نهایت از اگزوز میزنه بیرون .

خب این معلومه دیگه دردش چیه آب میره تو سیلندر ماشین و به احتمال بسیار زیاد باید سر سیلندر بازبشه ایمان برای یه پراید سال 84 که 11 سال از عمرش می گذره و دست کم سیصد چهارصد هزار کیلومتر راه رفته اینجور مشکلات طبیعیه

مگه اینکه تو این مدت فقط 50 هزار تا رفته باشه ! تعمیرکارهای ما هم که فقط بلدند شانسی قطعه عوض کنن و عیب یابی رو بلد نیستن

توصیه من باز کردن سرسیلندره ... چون میگی ماشین رو دو سال پیش خریدی و ما نمی دونیم که صاحب قبلیش سرسیلندر رو باز کرده یا نه ؟

توصیه من برای همه ماشین های ایرانی مثه پراید و پژو اینه که بعد از گذشت 5 شش سال و پیمودن دویست سیصد هزار کیلومتر حتما سرسیلندر باز بشه حتی اگه ماشین بظاهر ایرادی هم نداشته باشه ... ماشین شما که ایراد بزرگی هم داره .

من با وجودیکه وقت نداشتم ولی پاسخ تو رو مفصل دادم امیدوارم که مشکلت حل بشه وخوشحال میشم نتیجه اش رو به من هم اطلاع بدی ... خوشحال میشم .

..................26 آبان ماه 1395 – ممکو


محمد توکلی

صفحه نخست
آرشیو وبلاگ
پست الكترونيك

محمد توکلی


نویسندگان
محمد توکلی


آرشیو من
اردیبهشت ٩٦
فروردین ٩٦
اسفند ٩٥
بهمن ٩٥
دی ٩٥
آذر ٩٥
آبان ٩٥
مهر ٩٥
شهریور ٩٥
امرداد ٩٥
تیر ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
فروردین ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
بهمن ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
امرداد ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
فروردین ۸٩
اردیبهشت ۸۸
اسفند ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
اسفند ۸٥
دی ۸٥
آبان ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
خرداد ۸٤
فروردین ۸٤
بهمن ۸۳
دی ۸۳
مهر ۸۳
خرداد ۸۳
اردیبهشت ۸۳
فروردین ۸۳


لینک دوستان
  ليست وبلاگ ها
قالب هاي وبلاگ
اخبار ایران
فناوری اطلاعات
تفريحات اينترنتي
پردیس من


آمار وبلاگ


وبلاگ فارسی
  RSS 2.0