بانک ماشین آلات پتروشیمی بندر امام


سلطان زمین .... !

سلطان زمین .... !

 

مقدمه ای در مورد تاریخچه شرکت Terex

در واقع Terex   نام یکی از بخش های شرکت جنرال موتورز است. براساس حکم دادگاه در سال 1968 ، جنرال موتورز ملزم به توقف تولید و فروش دامپ تراک در ایالات متحده به مدت 4 سال گردید و دیگر حق استفاده از نام برند " Euclid " را نداشت.

جنرال موتورز نام "  Terex   " را در سال 1968 به ثبت رساند. این نام برگرفته از کلمات لاتینی " terra  " به معنی زمین و " rex " بمعنی شاه است و برای محصولات و تجهیزات راهسازی و عمرانی مورد استفاده قرار می گیرد.

جنرال موتورز Terex   را در سال 1980 به شرکت آلمانی " IBH Holding AG " می فروشد. بعد از اعلام ورشکستگی شرکت مزبور در سال 1983 مالکیت شرکت به جنرال موتورز بازمی گردد و این بار با نام های " Terex Equipment Limited " و " Terex USA " شروع به فعالیت می کند. مقاطعه کار بزرگ آمریکایی " Randolph W. Lenz “ در سال 1986 شرکت "  Terex USA " را از جنرال موتورز می خرد و سپس در سال 1987 شرکت " Terex Equipment Limited " را نیز خریداری می کند.

در سال 1988 شرکت اصلی خود که در زمینه تجهیزات راهسازی بود " Northwest Engineering Company " را در شرکت " Terex Corporation " ادغام کرد و شرکت مادر را شرکت " Terex Corporation " قرارداد. شرکت های دیگری که در طول دهه 1980 توسط آقای لنز خریداری شد عبارتند از : " Unit Rig " ، " Terex Equipment Limited " و " Koehring Cranes and Excavators, Inc. "  که تمامی این شرکتها در شرکت " Terex Corporation " ادغام شدند.

کارخانه اصلی جنرال موتورز در هدستون ایالت اوهایو که محصولات برند Euclid را تولید می کرد توسط شرکت  Terex Corporation در اواخر ده 80 میلادی بسته شد.

در ده 70 میلادی Terex بزرگترین دامپ تراک دنیا را بنام Terex 33-19 "Titan"  تولید کرد. این نمونه تا سال 1990 مشغول بکار بود و در حال حاضر در منطقه اسپاروود ایالت بریتیش کلمبیا نزدیک معدنی که در آن کار می کرد به نمایش گذاشته شده است. این ماشین همچنان بعنوان بزرگترین دامپ تراک دنیا شناخته می شود ولی از لحاظ حمل بار با ظرفیت 370 تن بیشترین در دنیا نیست.

در سال 2008 شرکت دامپ تراک های معدنی 400 تنی با نام " MT6300 " را به بازار معرفی کرد. براساس استراتژی دستاوردها شرکت مالک بیش از 50 نوع برندهای مختلف گردید. در فوریه 2010 شرکت بخش تجهیزات معدنی خود را به شرکت " Bucyrus International Inc " بمقدار 1.3 میلیارد دلار فروخت.

 

در 13 مارس 2010 شرکت Terex   اعلام کرد که به محصولات " Rough Terrain Crane" ، " Crawler Cranes " ، " Boom tucks " ، " Truck cranes " و   " Tower cranes " که در ایالات متحده تولید شده باشند دو سال گارانتی کارخانه تعلق می گیرد.

  • TEREX = ترکس در لغت به معنی سلطان زمین است
  •  

............... محمد توکلی – 31 اردیبهشت 1395 – KHBIPC  خوارزمی بندرامام


محمد توکلی

صفحه نخست
آرشیو وبلاگ
پست الكترونيك

محمد توکلی


نویسندگان
محمد توکلی


آرشیو من
اردیبهشت ٩٦
فروردین ٩٦
اسفند ٩٥
بهمن ٩٥
دی ٩٥
آذر ٩٥
آبان ٩٥
مهر ٩٥
شهریور ٩٥
امرداد ٩٥
تیر ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
فروردین ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
بهمن ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
امرداد ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
فروردین ۸٩
اردیبهشت ۸۸
اسفند ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
اسفند ۸٥
دی ۸٥
آبان ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
خرداد ۸٤
فروردین ۸٤
بهمن ۸۳
دی ۸۳
مهر ۸۳
خرداد ۸۳
اردیبهشت ۸۳
فروردین ۸۳


لینک دوستان
  ليست وبلاگ ها
قالب هاي وبلاگ
اخبار ایران
فناوری اطلاعات
تفريحات اينترنتي
پردیس من


آمار وبلاگ


وبلاگ فارسی
  RSS 2.0