بانک ماشین آلات پتروشیمی بندر امام


چگونگی استخدام تکنسین های مکانیک :

Tuesday, November 25, 2008

 

چگونگی استخدام  تکنسین های مکانیک :

 

تقاضا و معرفی شغلی

 

·        برای استخدام درصنایع پتروشیمی باید با داشتن مدارک مورد نیاز در یکی از آزمونهای بخش های مختلفی که اعلام نیاز می کنند شرکت کنید اگر در آزمون قبول شوید متعاقب آن باید مصحبه فنی را هم انجام دهید تا گزینش علمی صورت گیرد و این غیز از گزینش اخلاقی و دینی است که از آن هم باید عبور کنید . بعد از عبور از این مراحل ابتدا به مدت دو سال باید دوره کاراموزی را در یکی از واحدهای عملیاتی طی کنید و سپس بعنوان کارمندی قراردادی  مشغول کار شوید که بعدا پیمانی و سپس رسمی خواهید شد

·        وظادف و مسئولیتهای شغلی : تکنسین مکانیک وظیفه اش سرپرستی استادکاران و نیز نظارت بر کار آنها ست و رفع مشکلات فنی و تکنیکی آنان است . در این زمینه لازم است اسناد و مدارک دستگاهها را مطالعه کرده و جهت راهنمایی استادکاران و کارگران فنی اقدام کند .

·        بدلیل حضور در سایت ، تکنسین های مکانیک باید توانایی لازم برای کارهای فنی را داشته باشند . ضمنا باید از ذهنی خلاق و دقیق بهره مکند باشند تا بتوانند مشکلات تعمیراتی و گره هایی مکانیکی را که وجود دارد باز کنند .

·         مدارک تحصیلی و دوره های اموزشی ضرورری برای احراز این شغل : تکنسین مکانیک باید حداقل دارای مردک کاردانی در یکی از رشته فنی مکانیک و یا ماشین افزار باشد . با این وجود لازم است گاهی دوره های خاصی را هم طی کند و این غیر از دوره کار
آموزی است که عملا در سایت های واقعی مشغول یادگیری دانسته های خود است .

·        شرایط محیط کار و استخدام : به هنگام استخدام هر تکنسین تعهدنامه ای را پر می کند که طبق آن باید در محلی که شرکت برایش تعیین کرده است کار کند این کار ممکن است بصورت روزکار یا نوبتکاری ( شیفت ) باشد یا حتی لازم باشد که پس از پایان وقت اداری برای ادامه کار در شرکت بماند .

·        حقوق و مزایا و شرایط ارتقاء به مدارج شغلی بالاتر : برای کسانی که در منطقه جنوب کار می کنند حق بدی آب و هوا در نظر گرفته شده است ضمنا مبلغی هم بر اساس مسافت بین خانه تا کارخانه به عنوان حق راه پرداخت می شود . کسانی که نوبتکاری = شیفت هستند هم مبلغی حدود 20% حقوق را بعنوان حق شیفت دریافت می کنند که برای شبکارهای دائم این مبلغ حدود 40 % است .

·        امکان طی مدارج بالاتر : هر چند بطور بالقوه امکان ارتقاء رتبه و رفتن به مرتبه مهندسی برای همه تکنسین ها وجود دارد اما عملا برنامه ای توسط شرکت برای این کار درنظر گرفته نشده است قبلا دوره هایی برگزار شد و عده ای مدرک کاردانی و کارشناسی گرفتند ولی این مرحله موقتی بود و ادامه پیدا نکرد . ولی کارکنان و تکنسین ها در طی سالهای کاری بر اساس شایستگی هایی که به آنها تعلق می گیرد گرید = درجه و رتبه کاری دریافت می کنند و نیز هر تکنسین در جایی که کار می کند یا نمودار یا چارت سازمانی دارد که روی همان نمودار انجام وظیفه کرده و بر طبق آن نیز حقوق و مزایا می گیرد .

 

...........................نوشته ک محمد توکلی – 5 آذرماه 1387 – ماهشهر – BIPC

 برای دختر یکی از همکاران


محمد توکلی

صفحه نخست
آرشیو وبلاگ
پست الكترونيك

محمد توکلی


نویسندگان
محمد توکلی


آرشیو من
امرداد ٩٦
تیر ٩٦
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
بهمن ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
امرداد ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
فروردین ۸٩
اردیبهشت ۸۸
اسفند ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
اسفند ۸٥
دی ۸٥
آبان ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
خرداد ۸٤
فروردین ۸٤
بهمن ۸۳
دی ۸۳
مهر ۸۳
خرداد ۸۳
اردیبهشت ۸۳
فروردین ۸۳


لینک دوستان
  ليست وبلاگ ها
قالب هاي وبلاگ
اخبار ایران
فناوری اطلاعات
تفريحات اينترنتي
پردیس من


آمار وبلاگ


وبلاگ فارسی
  RSS 2.0